Hizmet Koşulları

TeamGram kullandığınız için teşekkür ederiz. TeamGram web sitesinin ve servislerinin kullanımı aşağıda belirtilen Hizmet Koşullarına tabidir. Bu koşulları kabul etmeden önce lütfen dikkatlice okuyunuz.

TeamGram Hizmet Koşulları

Bu doküman en son 24 Şubat 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Bu, siz ya da temsil ettiğiniz şirket (“Siz” veya “Müşteri”) ile TeamGram Inc. (“TG”) arasında yapılan ve www.teamgram.com web sitesinin ve tüm ilgili TG ürün ve hizmetlerinin (toplu olarak “TeamGram” veya “Hizmetler”) kullanımına dair haklarınızı belirten bir sözleşmedir. Tüm şartlar önem teşkil ettiğinden ve birlikte yasal bir sözleşme oluşturduğundan TeamGram’a üye olmadan önce bu Hizmet Koşullarını dikkatlice okumalısınız. TeamGram üyelik formunu doldurup göndererek bu Hizmet Koşullarından yükümlü olursunuz ve bu sözleşme üyelik formunu doldurup göndermenizle geçerli hale gelir. Eğer TeamGram’ı şirketiniz adına kullanıyorsanız ya da TeamGram üzerinde şirketinize ait hesapta “Sistem Yöneticisi” derecesinde yetkiye sahipseniz, bu Hizmet Koşullarını şirketiniz adına da kabul etmiş ve buna yetkiniz olduğunu beyan etmiş olursunuz.

TG her hangi bir zamanda haber vermeksizin Hizmet Koşullarında değişiklik ya da güncelleme yapma hakkına sahiptir. Hizmet Koşullarının en güncel halini her zaman https://www.teamgram.com/site/terms adresinde bulabilirsiniz.

Kabul Edilebilir Kullanım

Bu Hizmet Koşullarını kabul edebilmek ve Hizmetleri kullanabilmek için yaşadığınız yerde uygun yaşta olduğunuzu ve insan olduğunuzu beyan ediyorsunuz. Otomatik kullanıcı kayıt ve üyelikleri ya da otomatikleştirilmiş sistemlerce açılmış ve onlarca kullanılması hedeflenen hesaplar bu şartlara uygun sayılmazlar.

İşbu Hizmet Koşullarını kabul ederek burada sayılanla sınırlı olmamakla beraber; isim, soyadı, e-posta adresi, fatura bilgileri ve TG’ye verdiğiniz diğer tüm bilgilerin gerçek, yasal olarak doğru ve geçerli olduğunu garanti edersiniz. Bu bilgileri değişmesi durumunda sürekli güncel tutmakla sorumlusunuz.

Kullanıcı adı ve şifreniz sadece bir kişi tarafından kullanılabilir. Kullanıcı adı ve şifrenin başka kişilerle paylaşılması yasaktır.

Kullanıcı adı ve şifrenizin güvenliğinden siz sorumlusunuz. Bu güvenlik yükümlülüğünü yerine getirmemeniz durumunda TG oluşabilecek bilgi kaybı ya da zarardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz.

Eğer kullanıcı adı ya da şifrenizin başka biri tarafından ele geçirildiğini ya da öğrenildiğini düşünüyorsanız, hemen güvenli bir terminalden şifrenizi değiştirmeniz ve bilgi güvenliği tehlikeye düşmüş olabilecek diğer kullanıcıları bilgilendirmeniz gereklidir.

İşbu Hizmetlere www.teamgram.com web sitesi dışında yetkisi olmayan her hangi bir yerden kayıt olamaz ya da ulaşamazsınız. Otomatikleştirilmiş kayıt ya da giriş yöntemlerine izin verilmemektedir.

TeamGram kullanarak yaptığınız tüm faaliyetler, bilgilerinizin saklandığı sunucuların bulunabileceği Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği kanunlarının yanı sıra yaşadığınız ve şirketinizin bağlı olduğu ülkenin kanunlarına uygun olmalıdır.

İşbu Hizmetlerin diğer kullanıcıları tarafından sizinle paylaşılan her hangi bir içerik size olduğu gibi aktarılmaktadır ve sadece kişisel kullanımınız içindir. Bir içeriğin sahibinin onayı olmadan bu içeriğin kullanılması, kopyalanması, çoğaltılması, aktarılması, dağıtılması, yayınlanması, gösterilmesi, satılması, lisanslanması ya da başka amaçlarla faydalanılması yasaktır.

İşbu Hizmetleri yetkiniz dışında ya da yasal olmayan her hangi bir amaç için kullanamazsınız. İşbu Hizmetleri kullanırken burada sayılanla sınırlı olmamakla beraber yaşadığınız ülkenin, Amerika Birleşik Devletleri ya da Avrupa Birliği’nin yasalarını ve telif haklarını ihlal etmemeyi kabul edersiniz.

İşbu Hizmetleri kullanırken yüklediğiniz dosyalar ve eklediğiniz içeriklerin burada sayılanla sınırlı olmamakla beraber; virüs, Trojan, tuş kaydedici, ve diğer kötü amaçlı yazılımları içermediğini garanti ediyorsunuz.

Genel Kullanım Koşulları

İşbu Hizmetleri kendi riskinizde kullanıyorsunuz. İşbu Hizmetler size “olduğu gibi” ve “mevcut haliyle” sunulmaktadır.

TG’nin işbu Hizmetleri sağlayabilmek için gerekli donanım, yazılım, sunucu, ağ, altyapı, veri merkezleri, internet bağlantıları ve destek unsurlarını kapsayan çeşitli kısımlar için iş ortakları ve üçüncü partilerle çalıştığını anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

Bunlarla sınırlı olmamakla birlikte aşağıdaki faaliyetlerin yasak olduğunu anlıyor ve kabul ediyorsunuz:

 • Sistemin sizin erişiminize açılmamış kısımlarına erişmeye, bunları değiştirmeye, bozmaya, işlevini engellemeye teşebbüs etmek.
 • TeamGram’ı kötü amaçlı yazılım dağıtmak, başkalarını kötü amaçlı web sitelerine yönlendirmek, herhangi bir biçimde başkalarının veri güvenliğini ihlal etmek için kullanmak. Virüslü dosyalar yüklemek, kötü amaçlı script gömmek, veya kötü amaçlı web sitelerinin linklerini kaydetmek bu kapsamda faaliyetlerdir.
 • Sistemin açıklarını keşfetmeye, güvenlik mekanizmalarını ihlal etmeye veya her türlü koruyucu önlemi etkisiz hale getirmeye çalışmak. İletişim portlarını taramak, sınamak, otomatik seri giriş teşebbüsleri ve bu kapsamda faaliyetlerdir.
 • Sistem kaynaklarına web sitemiz ve açıkça izin verilen iletişim yöntemleri dışında bir şekilde erişmek.
 • Tarafımızca izin verilmemiş istemciler, ara yazılımlar ve hizmetler kullanarak sisteme yükleme ve indirme yapmak, kullanıcıya sunum öncesinde içerik kazımak, yeniden biçimlendirmek, farklı bir amaç için değiştirmek.
 • İşbu Hizmetleri değiştirmek, uyarlamak, çökertmek ve izinsiz girmek ya da başka bir sitenin TG’nin yazılı onayı olmadan işbu Hizmetlerle ilgili olduğuna dair sahte beyanda bulunmak.
 • TeamGram’ı izinsiz gönderimler için kullanmak.
 • TeamGram’ı kimliğinizi gizlemek, faklı bir kimlik kullanmak, aldatıcı bilgi göndermek için kullanmak.
 • Başkalarının haklarını ihlal eden, aldatıcı, doğru olmayan, sahte içerik paylaşmak veya dağıtmak.
 • Başkalarının markalarını ve isimlerini izinsiz kullanmak.
 • İşbu Hizmetleri yeniden satmak.
 • Her türlü yasa dışı içeriği saklamak, paylaşmak, göndermek veya yasal olmayan herhangi bir faaliyette bulunmak.
 • Herhangi bir dini, etnik, ırk grubuna yönelik nefreti teşvik eden, tanıtan, kolaylaştıran her türlü içeriği saklamak, paylaşmak, göndermek.

Bağlanılan ağların ya da araçların teknik gereklerini sağlamak üzere, bazı içeriklerinizin halka açık kanallar üzerinden şifrelenmeden taşınabileceğini ya da depolanabileceğini anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

Ödeme, İade, Üyelik Değişikliği

TeamGram aboneliği şirketiniz adına satın alınarak ödemesi yapılır. Şirket hesabınızda Sistem Yöneticisi yetkisine sahip kullanıcılar gerektikçe diğer kullanıcılara yetki verebilir ya da alabilirler.

TeamGram aboneliği için geçerli bir kredi kartı ve/veya ön ödeme gereklidir. TeamGram’a abone olarak, TG’a ya da yetki verdiğimiz ödeme işlemcilerine işbu Hizmetler için dönemsel ücretleri ödemeyi kabul ediyorsunuz. Her hizmet dönemi için ödeme ilgili dönemin başında alınır ve iadesi mümkün değildir.

TeamGram aboneliği başlattığınız zaman ücretsiz kullanımınız otomatik olarak sona erer ve hemen ilk kullanım döneminin ücreti için faturalandırılırsınız.

TG’yi geçerli hizmet dönemi bitiminden önce aboneliğinizi iptal etmek istediğinize dair bilgilendirmediğiniz sürece, gelecek ücretler zamanı geldiğinde, kredi kartınızdan otomatik olarak tahsil edilir.

Eksik kullanım yapılan aylar, abonelik değişikliği ya da açık hesap ile kullanım yapılmayan aylar için iade yapılmaz ya da ek kredi verilmez.

Aboneliğinizde yaptığınız her değişiklik hemen geçerli olur.

Tüm ücretlere vergiler dahil değildir ve ek vergilerin ödenmesi Müşterinin sorumluluğundadır.

Bu hizmet, Amerika Birleşik Devletleri’nden sunulmakta ve bu ülkenin mevzuatına göre faturalanmaktadır.

Üyeliğin Dondurulması ve Üyelik İptali

Şirket hesabınız dondurulduğunda, dondurulma tarihinden itibaren doksan (90) gün boyunca bilgileriniz korunur. Hesabınızı bu süre içerisinden tekrar işlevsel hale getirmeye karar verirseniz, abonelik için ödemenizi yaptıktan sonra bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Eğer bu süre zarfında hesabınızı işlevsel hale getirmezseniz, bu süresinin sonunda tüm bilgileriniz silinebilir ve tekrar bir daha geri getirilemeyebilir.

Müşteri, kendi hesabını doğru bir şekilde iptal etmekten sorumludur. E-posta ya da telefon yoluyla gönderilen abonelik iptal talepleri geçerli değildir. Her hangi bir zamanda Kontrol Paneli menüsündeki abonelik iptali linki kullanılarak abonelik iptal edilebilir. Hizmet döneminin ortasında üyeliğinizi iptal ederseniz, iptal işleme hemen alınabilir ve tekrar faturalandırılmazsınız.

TG, hizmet koşullarını ihlal ettiğinize veya hizmetleri amaç dışı kullandığınıza karar verirse, önceden haber vererek ya da vermeden, bir neden belirterek ya da belirtmeden her hangi bir zamanda şirketinizin hesabını kapatabilir ya da tüm hesaba ya da bir bölümüne ulaşımınızı engelleyebilir. Bu şekilde Hizmetlerin kapanması hesabınızın dondurulması ya da silinmesine, hesabınıza ulaşmanızın engellenmesine, hesabınızdaki tüm içerikler üzerindeki haklarınızdan feragat etmenize yol açabilir. TG her hangi bir nedenle her hangi bir kişiye hizmet vermeme hakkını saklı tutar.

Değişiklik

TG, Hizmetleri değiştirebilir ya da tüm hizmeti ya da her hangi bir bölümünü süreli ya da sürekli, haberli ya da habersiz olarak devam ettirmeyebilir. TG Bu Hizmet Koşulları sözleşmesinde anlatıldığı gibi Hizmetlerdeki her hangi bir değişiklik ya da kesintiden sorumlu tutulamaz.

TG ücretleri ya da ödeme şartlarını otuz (30) gün önceden haber vererek değiştirme hakkını saklı tutar. Her hangi bir zamanda www.teamgram.com web sitesinden ya da Hizmetlerin içerisinden bu tür bir değişikliği duyurur.

Telif Hakları, Tescilli Markalar ve İhlal İddiaları

TeamGram’daki herhangi bir içeriğin bir telif hakkı veya tescilli markayı ihlal ettiğini görürseniz, bir Görüş Bildir formu doldurarak bizi bilgilendirin. Aşağıdaki bilgileri sağladığınızdan emin olun:

Telif hakkına konu eser veya tescilli markanız
İhlal eden içerik, mümkünse URL’sini bildirin.
Adınız, kurumunuz (varsa), e-posta, telefon numarası, yasal posta adresiniz
Telif hakkına konu eser veya tescilli markaya sahip olduğunuzu belirtin.
Bu içeriğin TeamGram’dan kaldırılmasını talep edin.

Reklam ve Sponsorluk

Size verilen hizmetin bedelini sübvanse etmek için reklam verenlerle ve sponsorlarla işbirliği yapabiliriz. Reklam ve sponsorluk gelirleri olmaması durumunda bu hizmetin bedelinin çok daha yüksek olacağını anladığınızı, bedelin düşük kalabilmesi için reklam verenler ve sponsorlarla işbirliği yapmamıza rıza gösterdiğinizi beyan ediyorsunuz. TeamGram web sitesinde ve size gönderdiğimiz e-postalarda reklamların görüntülenmesini herhangi bir yöntemle engellememelisiniz. İlginizi çekmeyecek reklamların size gösterilmesini azaltmak için, TeamGram’a siz ve kurumunuzun diğer kullanıcılarının girdiği bazı profil bilgilerini kullanabiliriz.

Eğer reklam gösterimleri ve sponsorluklar için başka reklam şebekeleri ve iş ortakları ile çalışırsak, kimliğinizi açığa çıkarmayacak şekilde siz ve şirketiniz hakkında bazı bilgileri bu kurumlarla paylaşabiliriz. İrtibat bilgileriniz, kişi isimleri, telefon numaraları, e-posta adresleri, dosyalarınız reklam verenlere ve sponsorlara kesinlikle iletilmez.

Reklam verenlerin ve sponsorların mesajlarından sorumlu değiliz.

Sorumluluğun Sınırlandırılması Ve Garanti

Hizmetler olduğu şekliyle sunulmaktadır. TG, tedarikçileri ve lisansörleri sözleşmeye konu hizmetlerin amaca uygunluğu, satılabilirlik ve ihlalsizlik de dahil olmak ve bunlarla da sınırlı kalmamak üzere, zımni dahi olsa hiçbir garanti vermezler.

TG, tedarikçileri ve temsilcileri, burada sayılanlarla sınırlı olmamakla birlikte;

Hizmetlerin hatasız olduğunu
Hizmetlere ulaşımın kesintisiz ve devamlı olduğunu
Hizmetlerin sizin özel talep ve ihtiyaçlarınızı karşılayacağını,
Hizmetlerin ve ürünlerin kalitesinin beklentilerinizi karşılayacağını,
Ve Hizmetlerdeki her hatanın düzeltileceğini

garanti etmez.

TG, tedarikçileri ve temsilcileri her hangi bir zamanda habersiz olarak bakım, onarım, güncelleme çalışmaları ya da başka bir nedenden dolayı Hizmetleri kullanımınızı tamamen ya da kısmi olarak durdurabilir veya sınırlandırabilir. Bu sırada oluşabilecek her hangi bir kesinti ya da bilgi kaybından TG sorumlu değildir.

TG, tedarikçileri ve lisansörleri hiçbir hal ve şart altında bu sözleşmenin konusu olan işlerden dolayı hiçbir sözleşme, ihmal , mesuliyet veya başka hukuki teoriye istinaden: (i) hiçbir özel , doğrudan veya dolaylı tazminat; (ii) muadil ürün ve hizmetlerin temini; (iii) kullanımın kesintiye uğraması, verilerin kaybedilmesi veya bozulması ; veya (iv) söz konusu durumun 3 ay öncesine kadar geçen sürede TG’ye veya onun atadığı ödeme işlemleri sağlayıcısına bu hizmetler için ödediğiniz miktarı aşan herhangi bir miktar için yükümlülük altında olmayacaktır. TG’nin, makul ölçülerde kendi kontrolünde olmayan konulardan dolayı hiçbir yükümlülüğü yoktur. Yukarıdakiler, yasanın izin verdiği ölçüde uygulanır.

TG’nin bu Hizmet Koşullarında belirtilen her hangi bir maddeyi uygulamaması, o maddenin geçersiz olduğu anlamına gelmez. Hizmet Koşulları, Hizmetleri kullanımınızı kapsar ve siz ve TG arasındaki sözleşmeyi oluşturarak burada sayılanla sınırlı olmamakla birlikte daha önceden yapılmış her hangi bir anlaşmayı, Hizmet Koşullarının eski versiyonlarını geçersiz kılar.

Biz, çalışanlarımız, yöneticilerimiz, temsilcilerimiz, tedarikçilerimiz, doğrudan veya dolaylı (kar kayıpları, veri kayıpları, yetkisiz erişimler, avukat ücretleri de dahil ama bunlarla sınırlı olmamak üzere) zararlarınızdan ve bunların telafisinden veya tazmininden sorumlu değiliz ve her halükarda toplam mesuliyetimiz, tazmin talebinin yapıldığı günden önceki doksan (90) takvim günlük sürede bize yapmış olduğunuz ödemelerle sınırlıdır.

HİZMET KOŞULLARININ SONU

Hizmet Koşulları ile ilgili her hangi bir sorunuz ya da endişeniz var ise, legal[@]teamgram.com adresine e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz.